Edukacja i dzielenie się wiedzą

W 2017 r. zorganizowaliśmy spotkania w 14 szkołach. Z blisko 700 uczniami spotkały się osoby, które wskutek wypadku straciły sprawność. Poruszają wyobraźnię, ostrzegają i pokazują jak niewiele trzeba, by doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Wszystko po to, by uchronić młodych ludzi przed niepełnosprawnością. To nasz Bezpiecznik szkolny.

Z myślą o wszystkich, którzy zastanawiają się czy wypada powiedzieć „do widzenia” osobie, która nie widzi i jak powinno się rozmawiać z osobą, która siedzi na wózku, opracowaliśmy bezpłatny „Poradnik o relacjach sprawni – niepełnosprawni”.

Ogólnopolski projekt ARTETERAPIA drogą do twórczej integracji, stworzyliśmy z myślą o rozwoju opiekunów i terapeutów osób z niepełnosprawnością, którzy wykorzystują twórcze działania w pracy z podopiecznymi. W listopadzie i  grudniu 2017 r. zrealizowaliśmy sześć trzydniowych warsztatów z różnych metod arteterapii (plastykoterapii, choreoterapii i dramy stosowanej). Udział w warsztatach wzięły 84 osoby. Najlepsi polscy terapeuci – praktycy zrealizowali 144 godziny zajęć.

W Akademii Życia osoby z niepełnosprawnością przygotowują się do niezależnego życia i podjęcia pracy. Piszemy o tym więcej TUTAJ

20 osób z niepełnosprawnością intelektualną i 10 wolontariuszy wzięło udział w 128 godzinach warsztatów Teatralni z PODAJ DALEJ. Aktorzy dwukrotnie wystawili przedstawienie pt. „Krzesiwo” wg baśni H. Ch. Andersena. W dniach 12-14 maja 2017 Teatralni z PODAJ DALEJ reprezentowali Wielkopolskę na Międzynarodowym Festiwalu Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku w Lublinie.

Ważnymi odbiorcami naszych szkoleń są wolontariusze Fundacji. W 2017 roku w bazie wolontariuszy były 73 osoby, w tym 16 osób z niepełnosprawnością. Zorganizowaliśmy dla nich 8 szkoleń – łącznie 64 godziny szkoleniowe. W 2017 r. wolontariusze Fundacji wsparli kilkanaście wydarzeń (m.in. WOŚP, Dzień dziecka, Koniński Kongres Kobiet, Dzień Osoby Niepełnosprawnej, Mali Odkrywcy, Akcja 1%). Przepracowali 6416 godzin, co przyjmując ówczesny przelicznik 12 zł/h dało wartość 76 992 zł.

W 2017r. po raz trzeci przyjechali do nas Mali Odkrywcy – 25 dzieci z niepełnosprawnością z małych miast i wsi z całej Polski. Mieli wspaniałe 10-dniowe wakacje nad jeziorem w Mikorzynie, podczas których zdobywali nowe umiejętności, rozwijali zainteresowania, a co najważniejsze – uczyli się samodzielności.

<< poprzedni  –  następny >>

DOSTĘPNOŚĆ