Media i kampanie

Aktywnie działamy w mediach tradycyjnych i Internecie, aby promować aktywność osób z niepełnosprawnością, a także przestrzeń dostępną dla wszystkich. W 2017 r. 8 razy gościliśmy na antenie telewizji ogólnopolskiej i regionalnej. O Fundacji opowiadaliśmy m.in. na antenie radiowej Trójki, w Radiu Poznań i RMF MAXX5 materiałów na temat Fundacji ukazało się w drukowanej prasie ogólnopolskiej, a ponad 120 w Internecie (dane uzyskane dzięki SentiOne).

W 2017 r. zrealizowaliśmy czwartą odsłonę kampanii „Piękno jest w nas”, która oswaja z niepełnosprawnością. Przed obiektywem stanęły  kobiety, którym w różny sposób towarzyszy niepełnosprawność. Czasem wprost. Czasem tuż obok. Ale przekaz kampanii był jeden – aby w człowieku widzieć człowieka, a nie jego wózek lub kule. Wystawa miała charakter wędrujący i była częścią wydarzenia „Konin miasto kobiet”. Można było ją oglądać od 03 marca do końca czerwca 2017 r. w przestrzeni miejskiej Konina. Na początku w największym w Koninie Centrum Handlowym Ferio, następnie w siedmiu szkołach w Wielkopolsce oraz w prasie drukowanej i Internecie.

Realizowaliśmy też kilkumiesięczną kampanię zachęcającą podatników do przekazywania 1% podatku. Hasło naszej kampanii brzmiało: „Niepełnosprawność zamyka dzieci w domach! Twój 1% wspiera rehabilitację i naukę samodzielnego życia!”. W efekcie tej kampanii  podatnicy przekazali 78,718 zł, co stanowi  o 12,92 % więcej niż w 2016 r.

W 2017 r. dołączyliśmy do ogólnopolskiej kampanii Napisz testament. Wspólnie z 14 innymi organizacjami zachęcamy Polaków do pisania testamentów i porządkowania swoich spraw za życia. Przypominamy, że w testamencie można uwzględnić wybraną organizację zostawiając w ten sposób cząstkę siebie dla przyszłych pokoleń.

W życiu potrzebne są zmiany. Mądre i rozważne zmiany, które przyczyniają się do polepszenia warunków naszego życia. Są one możliwe, jeśli stoją za nimi odpowiednie osoby, odznaczające się siłą woli, pracowitością, otwartym umysłem, dążeniem do celu, mądrością i perspektywicznym myśleniem. Tacy właśnie są ludzie związani z Fundacją PODAJ DALEJ, którzy dzięki mrówczej pracy i sercu na dłoni, zmieniają świat niepełnosprawnych. Efekty ich działań dostrzegają nie tylko ich podopieczni, ale również osoby pośrednio związane z Fundacją. Zuzanna i Olga Janaszek są dla mnie żywym dowodem na to, że „chcieć to znaczy móc”. Chwała im za to, co robią!
Ewelina Szeratics, manager kampanii „Napisz Testament”

27 grudnia 2017 r. dzięki inicjatywie Marcina Janiaka wystartowała kampania Prawnik w biegu. Marcin został wylosowany z grona ponad 300 tys. biegaczy z całego świata i znalazł się wśród 35 tys. szczęśliwców, którzy 25 lutego 2018 roku stanęli na starcie Maratonu w Tokio (42,195 km)! Marcin pobiegł dla tych, którzy biegać nie mogą – dla osób, które wskutek wypadków utraciły sprawność i w Akademii Życia będą uczyć się żyć od nowa.

Przez kilka lat współpracowałem z Fundacją PODAJ DALEJ udzielając jej Podopiecznym bezpłatnych porad prawnych. Prywatnie jestem biegaczem. Gdy spełniło się moje wielkie marzenie i zostałem wylosowany do Maratonu w Tokio w 2018 r., postanowiłem połączyć bieganie z pomaganiem! Podczas współpracy z Fundacją spotykałem ludzi, którzy wskutek wypadku tracili nie tylko zdrowie, ale też pracę, przyjaciół, marzenia… To właśnie dla tych ludzi biegam. Wiem, że w Akademii Życia nauczą się żyć od nowa, że mimo niesprawnych rąk i ciała, które niczego nie czuje, odzyskają niezależność i będą szczęśliwi!
Marcin Janiak – Prawnik w biegu

<< poprzedni  –  następny >>

DOSTĘPNOŚĆ