List Prezeski Zarządu

Szanowni Państwo,
z przyjemnością zapraszam Państwa do lektury drugiego Raportu Oddziaływania Społecznego Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ.

Działamy dla ludzi, którym niepełnosprawność utrudnia bądź uniemożliwia niezależne życie.

Zrównoważony rozwój oznacza dla nas indywidualne podejście do każdego człowieka. Wspieramy go kompleksowo w różnych obszarach, zgodnie z jego możliwościami i marzeniami, aby jak najszybciej rozpoczął niezależnie życie. Włączamy osoby z niepełnosprawnością do realizacji projektów, rozwijamy ich mocne strony, a na deficytach budujemy przewagę! Dla osoby, która po wypadku siada na wózek nie ma lepszego trenera niż inny niepełnosprawny.

Osoby z niepełnosprawnością stanowią największą na świecie mniejszość. Niestety nadal w dużym stopniu są marginalizowane. Wierzymy, że dając im konkretne umiejętności i budując wiarę we własne siły, będą w pełni korzystały z życia i niepełnosprawność nie będzie dla nich przeszkodą w realizacji marzeń. Najlepszym dowodem na to są Podopieczni Fundacji PODAJ DALEJ!

Nasza działalność jest możliwa dzięki darczyńcom – osobom indywidualnym, firmom i instytucjom, które angażują się w rozwiązywanie problemów osób z niepełnosprawnością i ich rodzin i wspierają Podopiecznych Fundacji PODAJ DALEJ. Efekty naszych działań to również forma podziękowania dla Państwa. Każda kolejna osoba, która na wózku inwalidzkim samodzielnie porusza się po mieście, przygotowuje posiłek, robi zakupy, czy podejmuje pracę to dowód na to, że niepełnosprawność nie może zamykać w czterech ścianach i nie jest przeszkodą w realizacji marzeń!

Podziękowania kieruję również do pracowników i wolontariuszy Fundacji, którzy wkładają serce w trudną i wymagającą pracę. Dziękuję też zaprzyjaźnionym fotografom przedstawicielom mediów, którzy towarzyszą naszym Podopiecznym uwieczniając ich wysiłki i osiągnięcia!

O formę raportu oraz jego najważniejsze aspekty zapytaliśmy naszych interesariuszy. Odpowiadając na Państwa oczekiwania raport przyjął postać elektroniczną. Jego skrót wydaliśmy w formie kalendarza na biurko, ponieważ w Fundacji PODAJ DALEJ każdego dnia zmieniamy życie osób z niepełnosprawnością i każdy dzień ma znaczenie!

Życzę dobrej lektury,

Zuzanna Janaszek – Maciaszek
Prezes Fundacji PODAJ DALEJ

Konin, lipiec 2018 r.

<< poprzedni  –  następny >>

DOSTĘPNOŚĆ